Hakan ARSLAN Photography

Bolu Yedigöllerde Sonbahar

Sonbahar aylarında özellikle benim gibi fotoğrafçıların ve fotoğraf severler’in sık gittiği yerdir yedigöller. Yedigöller adını Büyükgöl, Nazlıgöl, Deringöl, Sazlıgöl, Küçükgöl, Seringöl ve İncegöl’ün oluşturduğu bu yedi adet gölden alır.

Bence yedigöller mükemmel bir doğaya sahip. O eşsiz güzellikte olan ağaçları(çam, kayın ve kızılağaç vs.), çeşit çeşit bitki örtüleri, şelaleleri ve malum gölleriyle..

Yedigöllerin güzelliğinden bahsettim size ama yedigöllere gitmek sandığınız kadar kolay değil. Ama ben fotoğraf grubu ile gittim giderken hiç sıkıntı çekmedik sayılır niye derseniz yola gece yarısı çıktık eğer imkanınız var ise sizede bunu tavsiye ederim. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında yoğun ilgi gördüğünden dolayı ve yedi göller yolunun da kötü olmasından dolayı giriş ve çıkışlarda yoğun trafik olabiliyor. Biz de dönerken 2 saatlik yedigöller trafiğine takıldık. Bu yüzden tedbirli davranmakta fayda var derim. Ama yedigöllerin manzarası için katlanılabilir durum bunlar.

Yedigöller’de Nerede Kalınır?

Bolu Yedigöllere gittiğinizde nerede kalacağım diye düşünürseniz öncelik göl kenarında kamp derim. Çünkü çoğu ziyaretçiler böyle yapıyor onun için çadırınızla gelin. Diğer bir seçenek yedigöller milli parkın hemen girişinde konaklayabileceğiniz bungalovlar var buralarda kalabilirsiniz. Farklı konforlarda toplamda 18 tane bunglov var. Kulübeler 4’er kişilik ve fiyatlar da 250-350tl arasında değişiyor. Diğer bir seçenek de Yedigöller yolu üzerinde pansiyonlar var buralarda da konaklayabilirsiniz.

 

YediGöller Şelale Videosu

(1080p Kalitede izlemenizi tavsiye ederim.)

YediGöllere Nasıl Gidilir?

Otoban’dan Bolu sapağından çıkın. Sonra zaten Yedigöller tabelasını göreceksiniz ve o yolu takip edeceksiniz. Bolu’dan sonra 42 km! ya da Mengen tarafından 53 kilometre. Size tavsiyem tek gidecekseniz turlar ile gitmeniz daha faydalı olacaktır.

YediGöller Fotoğrafları (benim gözümden)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
33 Kişi oy verdi. Ortalama puan: 9,91.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

13 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog Kategorileri